:

Płyty laminowane

Technologia

Płyty laminowane powstają w wyniku połączenia ozdobnej warstwy dekoracyjnej z surową płytą wiórową. Poszczególne warstwy płyty zostają sprasowane w warunkach wysokiego ciśnienia i temperatury, co czyni je bardzo trwałym i wytrzymałym materiałem wykończeniowym. Warstwy te tworzy papier rdzeniowy powleczony żywicą fenolową oraz ozdobna warstwa papieru dekoracyjnego, która z kolei zaimpregnowana jest żywicą melaminową.

Właściwości

Dzięki spójnej wielowarstwowej strukturze płyty laminowane charakteryzują się wysoką wytrzymałością mechaniczną na zadrapania, zarysowania oraz uderzenia. Laminaty są również odporne na warunki atmosferyczne, zwłaszcza na działanie wody, wilgoci i pary wodnej, a także wysokich temperatur i promieni UV. Są także odporne na zabrudzenia i środki chemiczne. Nie gromadzą ładunków elektrostatycznych na swojej powierzchni, przez co nie przyciągają kurzu.

Zastosowanie

Płyty laminowane stosowane są w branży meblarskiej oraz zabudowie wnętrz. W zależności od grubości płyty, wykorzystywane są zarówno do tworzenia korpusów jak i frontów szaf, komód, biurek, a także stałej zabudowy pod wymiar. Doskonale sprawdzają się przy urządzaniu kuchni, salonu, sypialni, garderoby, biura, jadalni czy przedpokoju. Dzięki swoim właściwościom znajdują zastosowanie nie tylko w przestrzeni prywatnej, ale także publicznej.

Dekory

Od ponadczasowej bieli i szarości, po eleganckie marmury, ciepłe odcienie drewna, po beton i dekory metalizowane – tak prezentuje się paleta płyt laminowanych. Dzięki bogatej kolorystyce możliwe jest idealne dopasowanie materiału do wystroju wnętrza, niezależnie od stylu w jakim jest ono urządzone.

Dane techniczne

Format 2800 x 2100
Grubość 8 10 12 16** 18 22 25 28 32
Paleta  54 24 40 32 28 26 24 22 20

Atesty

Oferowane przez BOMAR płyty laminowane posiadają wszystkie wymagane certyfikaty i deklaracje. Posiadają także atest higieniczny potwierdzający, że mogą być bezpiecznie stosowane w produkcji mebli oraz na potrzeby zastosowania w wystroju wnętrz, w pomieszczeniach w których
przechowywana, przetwarzana lub konsumowana jest żywność.