:

Płyty HDF lakierowane

Technologia

Płyta HDF to drewnopochodny produkt powstały w wyniku sprasowania włókien drzewnych w warunkach wysokiego ciśnienia i temperatury z dodatkiem klei syntetycznych. Materiałem bazowym płyt HDF lakierowanych są surowe płyty HDF. Zaawansowana metoda obróbki surowej płyty zapewnia idealną powierzchnię nawet pod dwustronne lakierowanie, bądź licowanie okleinami dekoracyjnymi, czy papierami żywicznymi. Dzięki temu gotowy produkt jest wyjątkowo trwały i dostępny w szerokiej gamie kolorystycznej.

Właściwości

Płyty HDF charakteryzują się niską wagą oraz łatwością obróbki. Wyróżniają się przede wszystkim dużą twardością i podwyższoną gęstością w porównaniu do płyt MDF. Dzięki zewnętrznej powłoce ochronnej z dodatkiem lakieru wodororozcieńczalnego oraz bezbarwnego lakieru UV, posiadają podwyższoną odporność na warunki atmosferyczne, działania mechaniczne oraz substancje chemiczne. Są również łatwe w utrzymaniu czystości i pielęgnacji. Płyty HDF nie zawierają żadnych strukturalnych niedoskonałości, takich jak sęki, pęknięcia itd.

Zastosowanie

Płyty HDF mają zastosowanie w przemyśle meblarskim, budownictwie oraz jako elementy aranżacji wnętrz, np. jako elementy reklamowe, oprawa obrazów i luster. W branży meblarskiej wykorzystywane jako materiał do wykonania tylnych ścinek mebli, den szuflad oraz mebli tapicerowanych i skrzyniowych. W budowlance często używane w charakterze wykładzin ściennych, płycin drzwiowych oraz stolarki budowlanej. Płyty HDF są przeznaczone do produkcji paneli podłogowych. Są też wykorzystywane do produkcji opakowań.

Dekory

Oferowana w firmie BOMAR płyta lakierowana HDF, dostępna jest w wielu atrakcyjnych wybawieniach. Paleta dekorów doskonale komponuje się z kolorystyką płyt laminowanych Pfleiderer. Dzięki temu możliwe jest stworzenie spójnych stylistycznie mebli i innych elementów wykończenia wnętrz. Od wyobraźni projektanta zależy czy będą one współgrać ze sobą na zasadzie dopełnienia czy kontrastu.

Dane techniczne

GRUBOŚĆ STANDARD * (MM) FORMAT STANDARD* (MM)
3 mm; 2,5 mm 2 850 x 2 070
3 mm; 2,5 mm 2 500 x 1 830
4 mm; 5 mm 2 850 x 2 070

* inne warianty na zamówienie

Pakowanie

PAKOWANIE I WAGA PŁYT HDF LAKIEROWNY
GRUBOŚĆ [MM] FORMAT (DŁ X SZER) [MM]
2850 X 2070
ILOŚĆ [SZT] W PALECIE WAGA PALETY BRUTTO [KG]* ILOŚĆ PALET NA TRANSPORT
2,5 150 1995 10
3 150 2105 9
4 110 2540 9
5 90 2600 9

*tolerancja wagi +/- 5%