:

Płyty laminowane niezapalne

Technologia

Standardowe płyty laminowane powstają w wyniku połączenia ozdobnej warstwy dekoracyjnej z surową płytą wiórową. Płyta niepalna różni się od nich wnętrzem, którego rdzeń stanowi niepalna płyta wiórowa Pyroex B1 typ P2. Poszczególne warstwy płyty zostają sprasowane w warunkach wysokiego ciśnienia i temperatury, co czyni je bardzo trwałym i wytrzymałym materiałem wykończeniowym.

Właściwości

Ze względu na rdzeń z płyty Pyroex B1 typ P2 płyty klasyfikują się do grupy materiałów trudno zapalnych. Dzięki spójnej wielowarstwowej strukturze płyty laminowane charakteryzują się wysoką wytrzymałością mechaniczną na zadrapania, zarysowania oraz uderzenia. Laminaty są również odporne na działanie wody, wilgoci i pary wodnej, a także wysokich temperatur i promieni UV.

Zastosowanie

Płyta laminowana niezapalna Pyroex jest niezbędnym elementem wykończenia wnętrz hoteli, szpitali, przedszkoli, kin, sklepów oraz innych miejsc, gdzie wymagania ochrony przeciwpożarowej są zaostrzone. Płyta wykorzystywana jest do zabudowy wnętrz jako okładzina ścienna i sufitowa, może służyć do budowy ścianek, elementów działowych i mebli, w budynkach użyteczności publicznej.

Dane techniczne

Format standardowy * (mm) 18 x 2800 x 2100

 

* inne formaty na zamówienie
* grubości niestandardowe na zamówienie