Blaty kuchenne – 10 najmodniejszych dekorów cz. I

blaty kuchenne

Blaty kuchenne – 10 najmodniejszych dekorów cz. I

Blat kuchenny to jeden z kilku najważniejszych elementów decydujących o stylu wnętrza. Zaraz po frontach i ścianach to element, którego powierzchnia, ze względu na spory format, ma duży wpływ na wygląd kuchni. Dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniego dekoru, który będzie stanowił dopełnienie całej aranżacji, lub wybijał się na jej tle.

Blaty kuchenne drewniane 

Drewniane dekory wciąż cieszą się największym powodzeniem. Idealnie pasują zarówno do modnych ostatnio wnętrz w stylu Boho czy Scandi, ale też do klasycznych, rustykalnych,  czy nowoczesnych. Wszystko zależy od wybranego odcienia i rodzaju drewna. Trzy najpopularniejsze dekory to:

  • ciepły, miodowy Dąb Lancelot z wyraźnie zaznaczonymi słojami. Doskonale komponuje się zarówno z bielą jak i ciemnymi barwami: zielenią, granatem, czernią. We wnętrzach typu loft sprawdzi się w połączeniu z dekorami betonowymi i ciemnymi kamieniami.
  • jasna, dekoracyjna Sosna Słowiańska z ciepłymi przetarciami. Można ją śmiało łączyć z innymi drewnianymi dekorami, a także z unikolorami zarówno ciemnymi jak i jasnymi.
  • głęboka, elegancka Wiśnia Porto. Na pewno przyciągnie wzrok w każdej aranżacji. Pięknie będzie się prezentowała w połączeniu z kontrastową bielą ale i z unikolorami takimi jak beż czy szarość.

Blaty kuchenne drewniane

Blaty kuchenne drewniane – Dąb Lancelot

Blaty kuchenne kamienne

Drugą najbardziej popularną grupą dekorów są te, przypominające kamień. Idealnie wpisują się w stylizacje Glamour ale pasują też do wnętrz nowoczesnych i loftowych.

Sprytnie można je także wykorzystać w aranżacjach, w których dominują naturalne materiały czyli drewno, kamień, rośliny. Trzy najpopularniejsze dekory to:

  • elegancki i bardzo delikatny Marmur Bianco z poprzecznym żyłowaniem. Będzie efektownym elementem w połączeniu z intensywnymi unidekorami takimi jak granat, ciemna zieleń czy bordo.
  • wracające do łask lastryko Terazzo Beige w nowoczesnej odsłonie. To dekor do odważnych wnętrz „z pazurem”. Pięknie prezentuje się w połączeniu z ciemnymi odcieniami zieleni, niebieskiego, pomarańczu,  czy czerwieni.
  • intensywny, charakterny Marmur Black Royal, z ciemnym tłem i jasnym żyłkowaniem. To propozycja dla miłośników stylu Glamour. W połączeniu z białym lub szarym połyskiem i złotymi dodatkami będzie wyglądać oszałamiająco.

blaty kuchenne kamienne

Blaty kuchenne kamienne – Marmur Black Royal

Zobacz więcej modnych blatów

Udostępnij